טיפים לטסט בחולון – איך לעבור את הטסט בקלות

הטסטים של תלמידי הנהיגה בחולון, מוכרים גם רחוק מחוץ לעיר בזכות כיכר הדמעות המפורסמת, והם בין הקשים בארץ.
משרד הרישוי בחולון מרכז אלפי תלמידים מחולון, בת ים ותל אביב שינסו לצלוח את המכשולים הרבים בעיר בתקווה לעבור בטסט ראשון. צוות סימוטסט אסף עבורכם שלושה טיפים שיעזרו לכם להכיר טוב יותר את אזור הטסטים בחולון, אזור נרחב, שעובר בכמה מהכיכרות והמחלפים הגדולים והמסובכים שתלמידי נהיגה עלולים להיתקל בהם. צוות סימוטסט הכין בשבילכם שלושה טיפים לטסט בחולון שיעזרו לכם להגיע לטסט מוכנים ובלי לחץ.

לחצו כאן להכנה לטסט אונליין בחינם

מחלף וולפסון

המחלף הענק שמחבר את חולון עם בת ים הוא מכשול מרכזי שגם נהגים מנוסים מתבלבלים בו לעיתים קרובות. אחת הבעיות הגדולות במחלף היא צורת הבנייה שלו ככיכר מרובת נתיבים, שמופיעים ונעלמים סביב הכניסות והיציאות מהמחלף.

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בפתח תקוה
טיפים לטסט בתל אביב / בני ברק
טיפים לחניה במקביל בטסט

מכיוון חולון נתיבי הנסיעה משנים את הכיוון שלהם כל הזמן, הנתיב הימני ביותר הופך לנתיב ימינה בלבד ועלינו לעבור נתיבים בתוך התנועה הסואנת. כאשר מגיעים מאיילון מכיוון מחלף דב הוז, ועלינו להמשיך ישר לכיוון יפו קשה להבין איזה מהנתיבים שייך לנו וכיצד להתמקם בתוך הכיכר בין הרכבים שמקיפים אותנו מכל הכיוונים.

לטסטים מלאים בחולון >> לחצו כאן

בשביל לעבור את מחלף וולפסון תצטרכו שילוב של סבלנות, תכנון נסיעה ותשומת לב לסימנים על הכביש. אם הבוחן מבקש ממכם ליסוע מרחוב הלוחמים ישר, לכיוון שדרות ירושלים התמקמו בנתיב הימני ביותר בדרך למחלף, זה נכון גם כאשר הבוחן מבקש לפנות ימינה מרחוב הלוחמים, לכיוון רחוב היינריך היינה. בירידה מאיילון כאשר מגיעים מדרום עדיף להתמקם דווקא בנתיב השמאלי אך לא בשמאלי ביותר, מכאן יהיה קל להמשיך ישר ליפו או לפנות ימינה לחולון. כאשר הנסיעה מתוכננת תוכלו להמנע מתיקונים מלחיצים ומעברי נתיבים באזור צפוף.

לטסט מצולם במחלף וולפסון >> לחצו כאן

כשאתם מגיעים מכיוון רחוב הלוחמים שימו לב לסימנים על הכביש וכאשר הנתיב הימני מצטמצם, עברו בזהירות אל תשכחו להסתכל במראות ולאותת, זכרו לנהוג לאט ובזהירות אפילו אם הנהגים סביבכם נדחפים, צופרים ומלחיצים אתכם. נהיגה רגועה ומתוכננת תקל עליכם להשתלב בתנועה.

נסיעה במחלף וולפסון מרחוב הלוחמים לכיוון מערב

נסיעה במחלף וולפסון מרחוב הלוחמים לכיוון מערב

כיכר הלוחמים / קוגל / הדמעות

תלמידים רבים בחולון חוששים מהרגע בו יצטרכו לחצות את כיכר הלוחמים. המיקום של הכיכר, על רחוב הלוחמים ובקרבת משרד הרישוי הופכים אותה למכשול שיופיע כמעט בוודאות בכל טסט בעיר חולון. בכיכר הלוחמים יש שלושה נתיבים ועוד שני נתיבים לפניה ימינה מחוץ לכיכר,במהלך הטסט תחת לחץ תלמידים רבים מוצאים את עצמם בנתיב הלא נכון לכיוון נסיעתם, מה שיכול להוביל במקרה הטוב למעברי נתיבים מיותרים בתוך הכיכר ובמקרה הגרוע, לכישלון בטסט

לטסט מצולם בכיכר הדמעות >> לחצו כאן

הנסיעה בכיכר הלוחמים היא בדרך כלל מכיוון משרד הרישוי ישר לרחוב מקווה ישראל או בכיוון ההפוך ממרכז העיר דרך שדרות קוגל שמאלה בחזרה למשרד הרישוי. תכנון של הנסיעה בכיכר קוגל תהפוך את הטסט לקל יותר. בהשתלבות בכיכר עליכם תמיד לנסות לשמור על הנתיב שלכם וכאשר אתם נכנסים לכיכר, להכנס לנתיב שתואם את זה שהגעתם ממנו. הזכירו לעצמכם: שמאלה מהפנימי, ימינה וישר מהחיצוני ושניהם מהאמצעי. אם הבוחן מבקש לפנות שמאלה, התמקמו עוד מחוץ לכיכר בנתיב השמאלי ביותר שיקל עליכם להכנס לנתיב הפנימי בכיכר ובפניות ימינה התמקמו עוד לפני הכיכר בנתיב הימני. עם סבלנות ותכנון מוקדם עם הטסטים המצולמים של סימוטסט כיכר קוגל יכולה לעבור גם בלי דמעות.

 

הרחובות הקטנים והצרים במרכז העיר

במרכז חולון, באזור שמסביב לשדרות קוגל וצפונית לרחוב סוקולוב. נמצאות כמה שכונות שבוחני הנהיגה מחבבים במיוחד בזכות רשת צפופה של כיכרות ורחובות צרים שחלקם חד סיטריים וחלקם דו סיטריים. בזמן מבחן הנהיגה המעשי שלכם אתם יכולים לצפות לבלות לא מעט זמן בשכונת עם, שכונת גרין ושיכון עממי, מבצעים פניות. כאשר הטסטרים מחכים לרגע אחד של חוסר עירנות שבו תשכחו אם אתם נמצאים ברחוב חד סיטרי או דו סיטרי ותפנו מהצד הלא נכון של הכביש.

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לחניה במקביל בטסט
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט בחדרה

הדרך הקלה לעבור את שכונות מרכז חולון היא לשמור על עירנות, בחלק מהפניות יש פסי עצירה ותמרורים ובחלקן לא ולכן אי אפשר לסמוך תמיד על הרמזים האלה. בכל צומת חפשו את התמרור ‘חד סיטרי’ וזכרו תמיד שכביש חד סיטרי יכול להפוך לדו סיטרי ולהפך. תרגלו נסיעה באזור שוב ושוב, בקשו ממורה הנהיגה לנהוג הרבה בשכונות האלה ואם זה לא מספיק, כדאי גם לתרגל מהבית ולפתח דרך קלה להזכיר לעצמכם איך פונים מרחוב דו סיטרי לחד סיטרי ולהפך.

לחצו כאן להכנה לטסט אונליין בחינם

תגובות לטיפים לטסט בחולון

 

עוד טיפים לטסט

9 תגובות