איך לעשות חניה ברוורס – במקביל – בטסט

החניה במקביל הידועה בשם חניה ברוורס, היא אחד האתגרים הגדולים במבחן הנהיגה. החנייה מתבצעת בנסיעה אחורה בזווית, עם שימוש בשתי המראות. תמרון לא פשוט ויחד עם זאת, תמרון עם נוסחה קבועה שמובילה להצלחה. בכתבה זו, נלמד כיצד להשתמש בתכנון נסיעה ובמראות הרכב, על מנת לבצע בקלות חניה במקביל בין שתי מכוניות, עם סיומת נהדרת, וקרובה למדרכה.

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לחניה בניצב בטסט
טיפים לטסט בירושלים
טיפים לטסט בחולון

לחצו כאן להכנה לטסט אונליין בחינם

כאשר מבצעים חניה במקביל עלינו לשים לב במיוחד למיקום של הרכב, עוד לפני שאנחנו מתחילים את החניה. נקודת ההתחלה שלנו תקבע אם החנייה תצליח או לא, מפני שכל סדר הפעולות תלוי במיקום הראשוני. עוצרים במרחק פתיחת דלת, או כ-מטר מהרכב החונה ומאותתים לכיוון החנייה – לא לשכוח לאותת. חשוב לבדוק שהחלק האחורי של הרכב שלנו נמצא באותו קו עם החלק האחורי של הרכב שלידו אנו חונים, השיטה הזאת טובה במיוחד אם הטסטר מבקש לחנות ליד רכב שהרבה יותר גדול או קטן מהרכב שאנחנו נוהגים בו.

הדבר הראשון שעושים הוא לסובב את ההגה 360 מעלות – סיבוב אחד של ההגה – לכיוון המדרכה. לפני שמתחילים בנסיעה בודקים במראה שאין רכבים שמגיעים מאחורינו, אם מגיע רכב לעצור מיד, אם עוד לא התחלנו את החנייה צריך לחכות עד שהרכב יעבור. רק אחרי שסובבנו את ההגה ובדקנו שאין רכבים, מתחילים לנסוע ברוורס לתוך החניה. נסע לאט לתוך החניה, ונבדוק שוב מדי פעם שוב שלא מגיע רכב, אם מגיע רכב אחרי שכבר התחלנו לחנות והרכב שלנו חוסם את הכביש בזווית, לא עוצרים, מסיימים את החניה ומפנים לו את הדרך. תוך כדי הכניסה לחניה מביטים כל הזמן במראה שקרובה למדרכה, עד שרואים במראה את שפת המדרכה נכנסת מתחת לידית הדלת הקדמית, זאת נקודת הסימן שלנו. שימו לב: לכל אחד יש נקודת סימן אישית, כי כל אחד מאיתנו יושב אחרת ברכב לפי מבנה הגוף שלנו ולפי הרכב. כאשר אתם מתרגלים חניות במקביל לפני הטסט, חפשו את נקודת הסימן מתחת לידית, לחלק מהאנשים הסימן הוא כשהמדרכה באמצע הידית, ולאחרים מתאים יותר שהמדרכה נכנסת עד לחלק הקדמי של הידית. ברגע שמצאנו את נקודת הסימן האישית שלנו נצליח בקלות לעשות כל חניה במקביל.

חניה במקביל: נקודת הסימן של כל אחד היא אישית, למדו להכיר את נקודת הסימן שלכם.

כשמגיעים לנקודת הסימן אנחנו עוצרים, ומסובבים את ההגה לכיוון הכביש עד הסוף, עד שאי אפשר לסובב יותר. אחרי שסובבנו את ההגה ממשיכים לנסוע אחורה וכל הזמן מסתכלים במראה הקרובה, לבדוק שאנחנו ישרים, ולא מתקרבים לרכב מאחורינו. להציץ ולבדוק גם את הרכב מקדימה, וגם לבדוק במראה שאין רכבים שמנסים להידחף בזמן שאנחנו מסיימים את החניה. כשאנחנו רואים את המדרכה בקו ישר, עוצרים, ובודקים את המרחק מהמדרכה. אם חנינו רחוק מדי, אפשר לראות במראה חתיכה רחבה של הכביש, מצד שני אם חנינו קרוב מדי, נרגיש זאת בגלגלים שנוגעים במדרכה. לא לשכוח ליישר את הגלגלים ולכבות את האיתות.

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט בירושלים
טיפים לחניה בניצב בטסט

בכתבה הזו למדנו שיטה אחת לביצוע חניה ברוורס. יכול להיות שלמורה שלכם יש שיטה אחרת שמתאימה לרכב שלו, השיטה הזאת עובדת לכל הרכבים ובכל חניה במקביל. לבצע חניה ברוורס בטסט זה אחד הדברים המלחיצים ואפיו הקשים, אך בעצם זו רק סדרה של פעולות קבועות מראש וגם, תמיד אפשר לעצור באמצע ולתקן. אז גשו לחניה בטסט בלי לחץ וזכרו, שבעזרת הכלים שלמדנו תצליחו לבצע כל חניה בקלות.

לחצו כאן להסבר מצולם על חניה במקביל

 

עוד טיפים לטסט

2 תגובות