איך לעשות חניה בניצב בטסט

חניה בניצב, למרות שהיא פחות מוכרת בטסט מחנייה במקביל, היא חניה מאתגרת שדורשת יכולת תכנון והתמצאות במרחב. נסיעה לתוך מפרץ חניה, בשילוב עם השטח הפתוח בלי רכבים להתיישר לידם, עלול לגרום לנו לחנות בצורה עקומה. בכתבה זו, נלמד כיצד להשתמש בתכנון נסיעה והתמצאות במרחב על מנת לבצע חניה נקייה וישרה בניצב למדרכה.

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לחניה במקביל בטסט
טיפים לטסט בירושלים
טיפים לטסט בחולון

לחצו כאן להכנה לטסט אונליין בחינם

כאשר מבצעים חניה בניצב עלינו לדמיין את עצמנו כמציירים קשת דמיונית שמובילה את הרכב לתוך מפרץ החניה. נקודת ההתחלה של הקשת שלנו תקבע אם החנייה תצליח או לא, מפני שכל סדר הפעולות תלוי במיקום הראשוני. בנסיעה קדימה גוף הרכב מתקרב לנקודת הסיבוב ולכן אנחנו צריכים ליצור רווח בינינו לבין הרכב החונה. מתמקמים במרחק כמטר וחצי מהרכב החונה, כדי למנוע פגיעה ברכב החונה עם החלק הקדמי של הרכב שלנו. כשאנחנו מתחילים לראות מהמראה את הדופן של הרכב החונה,עוצרים ומסובבים את ההגה עד הסוף לכיוון החנייה. כשאנו משתמשים בעצירה במקום בנסיעה רציפה לתוך החניה יש לנו יותר שליטה על מיקום הרכב, ויותר קל לתקן את החנייה אם צריך

 

 

מתחילים לנסוע לתוך החנייה בתנועה אחת רציפה, בעזרת המראה הקרובה, אנחנו בודקים שאנחנו נוסעים לתוך המפרץ, בלי להתקרב יותר מדי לרכב החונה לידנו. אם אנחנו קרובים או רחוקים מדי מהרכב החונה, אפשר להעביר להילוך קדמי, להשאיר את ההגה איך שהוא וכך נחזור לנקודת ההתחלה שלנו. זכרו שיותר קל לתקן את החנייה מעמדת ההתחלה. מפנים את המבט למראה הרחוקה ומביטים בפס החניה, מקפידים לנסו ישר לתוך החניה, אם צריך להתיישר,מתקנים מעט עם ההגה. הביטו במראות, על הרכבים החונים לידכם ועל המדרכה. גוף הרכב צריך להיות קו ישר שיוצא מהמדרכה, במקומות בהם יש מדרכה ממול השתמשו בה כדי להתיישר מול האופק. עוצרים כשאנחנו עומדים באותו קו, עם שאר הרכבים החונים, ולא רחוקים מדי מהמדרכה. אם גלגלי הרכב עדיין מופנים, לא לשכוח ליישר את הגלגלים.

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לחניה במקביל בטסט
טיפים לטסט בירושלים
טיפים לטסט בחולון

לחצו כאן להסבר מצולם על חניה בניצב

בכתבה הזו הכרנו כמה כללים בסיסיים לביצוע החנייה בניצב בנסיעה קדימה. לבצע חניה בטסט זה אחד הדברים המלחיצים ויש שיגידו הקשים, אך למעשה זו רק סדרה של פעולות קבועות מראש וגם, תמיד אפשר לעצור באמצע ולתקן. אז גשו לחניה בטסט בלי לחץ וזכרו, שבעזרת הכלים שלמדנו תצליחו לבצע כל חניה בקלות.

עוד טיפים לטסט

1 תגובה