3 טיפים לטסט בפתח-תקוה

משרד הרישוי בפתח-תקווה הוא ממשרדי הרישוי הגדולים בארץ עם תלמידי נהיגה מפתח תקווה, ראש העין ושאר יישובי הסביבה שמגיעים בכל יום לעשות שיעורי נהיגה באזורים בהם יתקיים הטסט שלהם. צוות סימוטסט אסף עבורכם שלושה טיפים לטסט בפתח-תקוה שיעזרו לכם להכיר טוב יותר את אזור הטסטים, שעל פני שטח קטן יחסית מכילים עומס גדול של תנאי דרך וסוגי רחובות שכדאי להכיר לפני שניגשים לטסט.

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

הרחובות הקטנים והצרים במרכז פתח תקווה

מנהג ידוע של הטסטרים לבקש מהתלמידים לבצע פניות מחד סיטרי לדו סיטרי בזמן מבחן הנהיגה המעשי שלכם אתם יכולים לצפות לבלות לא מעט זמן בשכונה מבצעים פניות, כאשר הטסטרים מחכים לרגע של חוסר עירנות שבו תשכחו אם אתם נמצאים ברחוב חד סיטרי או דו סיטרי ותפנו מהצד הלא נכון של הכביש.

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט בחולון
טיפים לחניה במקביל בטסט

מרחוב גורדון בצפון ועד כביש 471 בדרום, השכוונת של מרכז פתח תקווה הן מהאזורים האהובים על בוחני הנהיגה בהרצליה בזכות רשת צפופה של רחובות צרים שחלקם חד סיטריים וחלקם דו סיטריים. בנוסף יש לרחובות האלה עוד ‘קטע’ מיוחד משלהם, תשית גרועה במיוחד. רוב הרחובות שתסעו בהם בשכונות האלה יהיו צרים, הרבה פעמים מלאי חורים ובורות עם סימני כביש מחוקים או לא עדכניים, עוד סיבה להיות ערניים במיוחד ולתרגל את הנסיעה ברחובות האלה.

הדרך הקלה לעבור את השכונות האלה היא לשמור על עירנות, בחלק מהפניות יש פסי עצירה ותמרורים ובחלקן לא ולכן אי אפשר לסמוך תמיד על הרמזים האלה. בכל צומת חפשו את התמרור ‘חד סיטרי’ וזכרו תמיד שכביש חד סיטרי יכול להפוך לדו סיטרי. תרגלו נסיעה בשכונה שוב ושוב, בקשו ממורה הנהיגה לנהוג הרבה בשכונה ואם זה לא מספיק, לתרגל מהבית. כדאי גם לפתח דרך קלה להזכיר לעצמכם איך פונים מרחוב דו סיטרי לחד סיטרי ולהפך.

להכנה לטסט אונליין בפתח תקוה >>

תחנת הדלק בגבעת השלושה

המסלול הקצר הזה מופיע לפעמים כחלק מהטסט ולמרות שהוא לא נפוץ כדאי להכיר אותו היטב כדי שהטסטר לא יפתיע אתכם. יש בנסיעה הזאת שלושה ‘מכשולים’ – מעבר נתיבים בתנועה סואנת בתוך פתח תקווה, נסיעה מהירה על כביש 483 ומיד אחר כך נסיעה איטית במיוחד על כביש משובש לכיוון תחנת הדלק. בשביל לעבור את הנסיעה לתחנת הדלק בגבעת השלושה בלי להכשל בטסט צריך להיות בטוחים בעצמנו, בטחון שמגיע מהכרות עם מסלול הטסט.

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בנתניה
טיפים לחניה במקביל בטסט
טיפים לטסט בחולון

חשוב לזכור שמתי שאנחנו מגיעים לתחנת הדלק רוב הפעמים יבקשו מאיתנו לבצע פרסה, או סיבוב במקום באמצע מגרש החניה בלי סימנים על הכביש או אי תנועה שיכוון אותנו. במהלך הסיבוב ובפניה בחזרה ליציאה מהתחנה זכרו שעליכם לתת זכות קדימה לכל הרכבים הנמצאים סביבכם, אם יש רכב שמפריע המתינו ותנו לו לעבור. הפנייה ביציאה מתחנת הדלק היא פנייה לרחוב דו סיטרי, הראו לבוחן שאתם מתמקמים נכון ביציאה מהתחנה ופנו שמאלה בקשת רחבה. הפנייה מכביש העפר בחזרה לכביש המהיר גם היא לא פשוטה כפי שרואים בסרטון הבא

 

 

הנסיעה על כביש 40 לכיוון מגשימים ובחזרה

תלמידים רבים בלימודי נהיגה חוששים מהנסיעה על הכביש המהיר בגלל הצורך ליסוע במהירות גבוהה ולעבור נתיבים מצד אחד יחד עם השינויים במהירות המותרת מצד שני, שהרבה פעמים מבלבלים בזמן הטסט וגורמים ללחץ וחרדה. גם ההשתלבות לתוך הכביש יכולה הרבה מאד פעמים להיות חוויה מלחיצה כאשר נתיבים נפתחים ונסגרים במהירות גבוהה ויש תנועה ערה מאד של רכבים מסביב. הנסיעה על כביש 40 במהלך טסט בפתח-תקווה היא בדרך כלל ישירות ממשרד הרישוי, מעין גנים לכיוון מגשימים או בכיוון ההפוך. בהשתלבות לכביש מכיוון משרד הרישוי יש גם תחנת אוטובוס שמקשה על מעבר הנתיבים.

ריבוי נתיבים וסימני דרך בכביש 40

ריבוי נתיבים וסימני דרך בכביש 40

בנסיעה בכביש 40 תכנון הנסיעה יהפוך את הטסט לקל יותר. הכירו היטב את מהירות הנסיעה הנכונה בכביש בעת היציאה מחלק העירוני לחלק הבין עירוני של הכביש. אחרי היציאה מפתח –תקווה נתיבי הנסיעה הימנים משמשים ליציאה לכיוון כביש 471, הכירו את הנתיב הנכון לנסיעה ותרגלו מעבר נתיבים בכביש עם מורה הנהיגה שלכם. השתדלו לא לצאת לעקיפות אם אתם לא חייבם לעקוף.
בכיוון ההפוך ישנה התפצלות נתיבים לכיוון היציאה ל 471 גם כן ומספר רב של תמרורים מבלבלים. חשוב להכיר את הצומת משני כיווני הנסיעה ולהיות עירניים לתמרורים ולסימנים על הכביש.

לטסט מצולם בכביש 40 >> לחצו כאן

באופן כללי כדאי לזכור שנסיעה על הכביש המהיר בדרך כלל מתרחשת בקו ישר, אין צמתים או פניות ורמזורים לכן היא בדרך כלל קלה יותר. דגשים עיקריים לנסיעה בכביש 40 הם האצה למהירות שקרובה ככל שאפשר למהירות המותרת ותשומת לב לכביש, הנסיעה הארוכה וחסרת הפניות יכולה לגרום לחוסר תשומת לב שעלול להכשיל אותנו בטסט. עם קצת חשיבה חיובית כביש 40 יכול להיות החלק הכי קל בטסט שלכם.

לחצו כאן להכנה לטסט אונליין בחינם

תגובות לטיפים לטסט בפתח תקווה

 

עוד טיפים לטסט

10 תגובות