טיפים לטסט- איך לעבור טסט בלי לחץ

מדריך להתמודדות עם חרדה לפני מבחן הנהיגה המעשי

לפני כמה שבועות הגיע א’ לשיעור הנהיגה ה -28 שלו, הוא כבר נוהג מצוין ומורה הנהיגה אמר שיש לו הרבה בטחון וקבע לו תאריך מוקדם לטסט הראשון. בערב שלפני הטסט א’ כבר קבע עם כל החברים לעשות סיבוב באאודי החדשה של אבא שלו ברגע שיקבל את הרישון. בלילה שלפני הטסט א’ לא הצליח להירדם, המחשבות על הטסט רדפו אותו: לאיזה רחובות הטסטר יבחר ליסוע ומה אעשה אם הוא ייקח אותי לכיכר המסובכת במרכז העיר. כל הלילה הוא חשב רק על דבר אחד, איך לעבור טסט בלי לחץ?

נסו עכשיו טסטים מצולמים ונהיגה וירטואלית מודרכת בחינם>>

כשהטסטר נכנס לרכב א’ בקושי הצליח להסדיר את הנשימה, הם התחילו לינסוע לחלק בעיר שיצא לו לראות רק פעם אחת בשיעור וזה היה מזמן. בזמן שהוא מנסה להזכר אם הרחוב הבא יהיה חד סיטרי או דו סיטרי הרכב נעצר בפתאומיות. א’ שהיה שקוע במחשבות לא שם לב שהוא ממשיך ליסוע מעבר לפס העצירה, הטסטר לחץ על הברקס והביט בו בהפתעה “נהגת כל כך טוב עד עכשיו”. א’ הבין שאת הנסיעה עם החברים הוא לא יעשה בחודשים הקרובים וגם דמי הכיס יצטמצמו כי צריך לשלם על שיעורי הנהיגה. בדרך הביתה המחשבות לא עזבו אותו, אם רק הייתי מכיר טוב יותר את מסלול הטסט הייתי יותר רגוע והייתי עובר את הטסט בקלות.

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בפתח תקוה
טיפים לטסט בחולון
טיפים לטסט בחדרה
כישלון בטסט

הכרות לא מספיקה עם מסלול הטסט מתבטאת בלחץ שמוביל לכישלון בטסט

אחת הבעיות העיקריות של תלמידי נהיגה שנגשים לטסט היא לחץ ניגשים לטסט יעשו הכל כדי להימנע מלחץ, ישמרו את קיום הטסט בסוד, יפעילו דמיון מודרך ואפילו יפנו למאמנים מיוחדים להתמודדות לחצים. הגורמים העיקריים ללחץ בזמן הטסט הם לחצים נפשיים שיכולים לנבוע ממספר סיבות הקשורות באישיות הנבחן, בצורך להצליח ולהרשים, או מבעיות של התמצאות במרחב. לא משנה מה הסיבה שגורמת ללחץ לפני הטסט ניתן להתמודד איתה באמצעות כלים פשוטים.

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט בנתניה
טיפים לטסט בהרצליה

במסגרת שיעורי הנהיגה אין לנו מספיק זמן לתרגל תגובות אוטומטיות במסלולי הטסט. בלימודי הנהיגה עלינו ללמוד כמות גדולה של פעולות שלא הורגלנו עליהן בעבר, שיעורי הנהיגה קצרים ויקרים ולכן לרוב אנו נגשים לטסט לפני שלקחנו כמות מספקת של שיעורי הכנה לטסט שתעזור לנו להכיר לעומק את מסלול הטסט ולפתח מנגנון תגובה מחשבתי אליו אנו יכולים לפנות בזמן הטסט ובעזרתו לבצע את פעולות הנהיגה בצורה טבעית ורגועה. דרך היעילה ביותר להתמודד עם מצבי לחץ בטסט היא תרגול שוב ושוב. התרגול יוצר הכרות מעמיקה עם אזורי הטסטים בעיר שלנו ואימון המוח והגוף לתגובה אוטומטית כפי שמאמנים טייסי קרב.

נסו עכשיו טסטים מצולמים ונהיגה וירטואלית מודרכת בחינם>>

באמצעות מערכת הנהיגה הוירטואלית המודרכת™ שפותחה על ידי סימוטסט בשיתוף עם מורי נהיגה מוסמכים, ניתן לצפות במסלולים שבהם מתקיימים הטסטים בערים שונות ברחבי הארץ. כל הטסטים מלווים באנמיציה ממוחשבת מתקדמת ובקריינות מקצועית העוזרת לתלמידים לשנן הוראות פשוטות ונוחות לזכירה למצבים הנפוצים וגם הפחות נפוצים שעלולים להתעורר במהלך הטסט. היתרון הגדול של המערכת הוא בגישה הנוחה מהמחשב הביתי או מהטלפון הנייד, התלמיד יכול לצפות בטסט כמה פעמים שירצה ולחזור שוב ושוב אל האזורים בהם הוא רוצה לתרגל או לצבור עוד בטחון. כדאי לגשת לטסט עם אותם כלים של מי שלומד לבגרות ולא להסתמך רק על שיעורי הנהיגה.  היכולת לחזור על החומר ולשנן אותו מביאה לתוצאות טובות יותר במבחן המעשי (טסט) .

תגובות לאיך לעבור טסט בלי לחץ

 

עוד טיפים לטסט