טיפים לטסט בחדרה

משרד הרישוי בחדרה ממוקם במרכז העיר בקרבת התחנה המרכזית, מהמיקום הבעייתי הזה מתחילים כל מבחני הנהיגה בחדרה.
אם זה בתוך העיר או בדרכים אל הקיבוצים והיישובים שמסביב לחדרה, בטסטים באזור זה תתקלו במכשולי נהיגה מורכבים ונסיעה באזור עירוני צפוף. בגלל אנחנו בצוות סימוטסט הכנו לכם טיפים לטסט בחדרה, שיעזרו לכם להכיר לעומק את אזורי המבחן בחדרה ולעבור את הטסט בקלות.

לחצו כאן להכנה לטסט אונליין בחינם
אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בחיפה
טיפים לטסט בחולון
טיפים לחניה במקביל בטסט
טיפים לטסט בנתניה

הרחובות הקטנים והצרים בשכונות הדרומיות: שלמה, פאר, כפר ברנדס

מיד עם היציאה ממשרד הרישוי לכיוון דרום, הטסטר יכול לבקש ממכם להכנס לשכונות, בדך כלל מרחוב הורד אבל לא תמיד. השכונות הדרומיות של מרכז העיר הן איזור אהוב במיוחד על הטסטרים בזמן טסט הנהיגה בחדרה. התשתיות בשכונות אלו מיושנות, הרבה מהסימונים על הכביש לא ברורים, חלק מהכבישים מעוקלים או צרים מאד עם רכבים שחונים בשני צידי הדרך ומקשים על הנסיעה בהם.

לטסטים מלאים בחדרה לחצו כאן

אתם יכולים לצפות לבלות לא מעט זמן בשכונה מבצעים פניות, כאשר הטסטרים מחכים לרגע של חוסר עירנות, שבו תשכחו אם אתם נמצאים ברחוב חד סיטרי או דו סיטרי ותפנו מהצד הלא נכון של הכביש. לפעמים הטסטר יבקש ממכם לצאת אל השדות של חדרה ולחזור לכביש 4 דרך תחנת הדלק ענבר. בכבישי הכפר המהירות המותרת שונה מבתוך העיר, לחלק מהכבישים אין שוליים ולפעמים תמצאו את עצמכם נוסעים לבד על הכביש, מתכון לאבדן ריכוז וקושי בהתאמה לתנאי הדרך

טיפ לטסט שעובר בשכונות, בחלק מהפניות יש פסי עצירה ובחלקן לא ולכן אי אפשר לסמוך תמיד על הרמזים האלה. בכל צומת חפשו את התמרור ‘חד סיטרי’ וזכרו תמיד שכביש חד סיטרי יכול להפוך לדו סיטרי. זכרו ליסוע לאט מאד ברחובות צרים ואם יש צורך לעצור על מנת לאפשר לרכבים ממול לעבור, עצרו והמתינו להם. בנסיעה בשדות נדרשת עירונת מוגברת מהנהג וביטחון עצמי, בקשו ממורה הנהיגה שלכם לקחת אתכם לסיבוב בשכונה והקפידו לתרגל את הנסיעה מהבית פעמים רבות עד שתכירו את השכונה היטב.

 

מרכז מסחרי גן שמואל

המסלול הקצר הזה מופיע לפעמים כחלק מהטסט ולמרות שהוא לא נפוץ כדאי להכיר אותו היטב כדי שהטסטר לא יפתיע אתכם איתו. יש בנסיעה הזאת שלושה ‘מכשולים’:  נסיעה בכביש בין-עירוני לכיוון קיבוץ גן שמואל ובחזרה מקיבוץ גן שמואל לכיוון חדרה, מגרש העפר מול הקניון ומגרש החנייה של הקניון. הטסטר רוצה לבדוק את היכולת שלכם לנהוג בצורה מתוכננת במקומות שבהם אין סימוני כביש או שבהם חוקי התנועה לא תמיד ברורים כמו במגרשי חנייה גדולים. בטסט שנכנס לקניון גן שמואל הטסטר רוצה שתדגימו שיקול דעת ונסיעה בהתאם לתנאי הדרך.

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לחניה במקביל בטסט

טיפים לטסט בפתח תקוה
טיפים לטסט בחולון
טיפים לטסט בהרצליה

איך עוברים את הטסט אם הטסטר לוקח אותכם לגן שמואל? זכרו! אם כביש אינו מסומן כחד סיטרי יש להתייחס אליו כדו סיטרי גם אם זהו מגרש חניה וגם אם זה מגרש עפר. בתוך מגרש החנייה של המרכז המסחרי גן שמואל כל חוקי התנועה תקפים ומגרש החניה דו סיטרי ברובו. נקודה מכשילה במיוחד ביציאה ממגרש החנייה ליד המקדונלדס: הכביש הופך לחד סיטרי, שימו לב לתמרורים וזכרו לנהוג תמיד בהתאם לתנאי הדרך.

לטסט מצולם בגן שמואל >> לחצו כאן

טסט מצולם בחדרה טיפים לטסט טסים מצולמים

כיכר המשטרה ועוד מעגלי תנועה דו נתיביים

תלמידים רבים בחדרה חוששים מהרגע בו יצטרכו לחצות את כיכר המשטרה. המיקום של הכיכר, בקרבת משרד הרישוי ובמרכז העיר, בדרך לאולגה או לכביש 65. הופכים את הכיכר למכשול שיופיע כמעט בוודאות בכל טסט בחדרה. כיכר המשטרה דו נתיבית וזהו לא מעגל התנועה הדו נתיבי היחיד בחדרה להפך, העיר מלאה בהם. לכן יש להכיר היטב את שיטת הנסיעה במעגל תנועה נתיבי לפני הטסט, במהלך הטסט תחת לחץ תלמידים רבים מוצאים את עצמם בנתיב הלא נכון לכיוון נסיעתם מה שיכול להוביל במקרה הטוב למעברי נתיבים מיותרים בתוך הכיכר ובמקרה הגרוע, תיקון מהטסטר וכשלון בטסט.

 

-תכנון של הנסיעה בכיכר דו נתיבית תהפוך את הטסט לקל יותר. בהשתלבות בכיכר עליכם תמיד לנסות לשמור על הנתיב שלכם וכאשר אתם נכנסים לכיכר, להכנס לנתיב שתואם את זה שנכנסתם ממנו. הזכירו לעצמכם: שמאלה מהשמאלי, ימינה מהימני, ישר משניהם. בסימוטסט הכנו עבורכם מגוון של שיעורים על כיכרות דו נתיביות שיעזרו לכם לגשת לטסט בלי דאגות.

לטסט אונליין בכיכר המשטרה >> לחצו כאן

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בפתח תקוה
טיפים לטסט בחולון
טיפים לטסט בהרצליה
לחצו כאן להכנה לטסט אונליין

תגובות לטיפים לטסט בחדרה

 

עוד טיפים לטסט

5 תגובות