איך לעבור טסט בירושלים 3 טיפים לטסט.

במשרד הרישוי בירושלים עוברים מאות נבחנים ביום בתקווה לעבור את הטסט, על מבחן הנהיגה בעיר הקודש כבר נאמר ש’רק עם אמונה ומזל’ אפשר לעבור טסט בירושלים. בירושלים תתקלו בתנאי דרך מאד משתנים, מכבישים ראשיים ועד לסמטאות קטנות. הרבה מהרחובות לא מסומנים כמו שצריך וגם הנהגים שמסביב מוסיפים דרגה מיוחדת של קושי לטסטים בירושלים. עם שלושת הטיפים הבאים תלמדו איך לעבור טסט בירושלים בקלות ואיך להגיע מוכנים לטסט.

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

בית צפאפא – ללא סימונים וללא שוליים.

השכונה הנמצאת ממש ביציאה למשרד הרישוי חביבה על הטסטרים, בגלל שבמסגרת נסיעה קצרה יחסית היא יכולה להיות קשה ומסובכת מאד, חשוב לשמור על עירנות כשנוסעים בשכונה. בבית צפצפא רבים מהכבישים לא מסומנים כמו שצריך וקל מאד לאבד את ההתמצאות ולשכוח אם נמצאים ברחוב חד סטרי או דו סטרי ואיך צריך לנהוג. כשמאבדים התמצאות נכנסים ללחץ ומשם הדרך לכישלון בטסט מתקצרת. זכרו את הטיפים הבאים כדי לעבור טסט בבית צפאפא.

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בפתח תקוה
טיפים לטסט בתל אביב / בני ברק
טיפים לטסט בחדרה
טיפים לחניה במקביל בטסט

שמירה על הימין – הכבישים בבית צפאפא בדרך כלל דו סטריים ואין סימון מסודר של הנתיבים לכן חשוב מאד לנסוע בצד ימין של הכביש ולהשתדל לא לזלוג לנתיב הנגדי. זכרו שגם ברחוב חד סטרי עלינו לנסוע בימין ולכן תמיד חכם לעשות ככה. תשומת לב לתמרורים וסימנים בפניות –  כשמגיעים לפנייה שימו לב איפה התמרור ממוקם, האם פס העצירה לאורך כל הכביש או רק בצד אחד? ככה תדעו אם אתם פונים מחד סטרי או דו סטרי גם כשהסימן דהוי או מטושטש וזה יעזור לכם להתרכז.

איך לעבור טסט בירושלים

מיניבוס פונה לנתיב התחבורה הציבורית ביציאה מבית צפאפא

טיפ מיוחד – ביציאה מבית צפאפא בחזרה לדרך חברון זוכרים לפנות רחב ולא להכנס לנתיב התחבורה הציבורית במרכז הכביש
כדאי לצפות בטסטים מצולמים בבית צפאפא עם מערכת הנהיגה הווירטואלית המודרכת של סימוטסט – כשמכירים טוב את המסלול יותר קל לעבור.

לכל הטסטים המצולמים בירושלים לחצו כאן

אזור התעשייה תלפיות – פקקים וכיכרות

תלמידים רבים בירושלים חוששים לנסוע באזור התעשייה תלפיות העמוס. התנועה הערה בכבישים הצרים הופכת את הנסיעה לצפופה ומלחיצה וכאילו זה לא מספיק גרוע, צריך להתמודד גם החניות הלא חוקיות ותנועת הולכי הרגל. לאזור התעשייה תלפיות אפשר להגיע משני כיוונים, בשעות הבוקר המוקדמות כשאין תנועה, הטסטרים נכנסים לאיזור התעשיה ישר ממשרד הרישוי. מאוחר יותר, טסטים שמתחילים בקטמון עוברים באזור התעשייה בדרך חזרה למשרד הרישוי.

לטסט מצולם באזור התעשייה תלפיות לחצו כאן

איך לעבור טסט באזור התעשיה תלפיות? נסיעה בכבישים באיזור התעשייה היא לא בעיה מאד גדולה, הכבישים בדרך כלל מסומנים כמו שצריך והם רחבים. העומס בכבישים הופך את האזור למאד מסובך ולכן הטסטרים נמנעים ממנו בשעות הפקקים. חשוב מאד לשמור על מהירות הנסיעה ולשים לב לרכבים ולהולכי רגל שיכולים לרדת לכביש מהמוסכים שבצדי הדרך, לפעמים בצורה לא חוקית.

הבעיה הגדולה יותר היא הכיכרות באיזור התעשיה. בכניסה ממשרד הרישוי, ובכיוון השני ליד קניון הדר, יש כיכרות דו נתיביות קטנות. הן נראות כמו כיכרות רגילות אבל יש בהן שני נתיבים בשטח צפוף מאד ונהגים נכנסים מכל הכיוונים. בנסיעה בכיכרות דו נתיביות חשוב לשמור על נתיב הנסיעה הנכון ולתת זכות קדימה לרכבים בכיכר. כדאי לעבור על חוקי הנסיעה בכיכר ולצפות הרבה פעמים בסרטון ההדרכה הזה.

 

גם מעגלי תנועה רגילים הופכים למסובכים באזור התעשיה, רכבים רבים ממלאים את הכיכר ונהגים נדחפים לכיכר בניגוד לחוק. זכות קדימה לרכב בכיכר זה יפה, אבל מה עושים כשרכב נדחף? כלל חשוב לזכור, אנחנו בטסט ולא הנהגים האחרים. אפשר לעצור ולתת להם לעבור, לא להתעקש ולא להדחף לנתיבים, הבוחנים רוצים לראות נהיגה זהירה ואדיבה בלי כוחניות.

איך לעבור טסט בירושלים

צפיפות אופיינית באזור התעשייה תלפיות

לכל הטסטים המצולמים בירושלים לחצו כאן

ארנונה ותלפיות – פניות מדו סטרי לחד סטרי

הטסטרים אוהבים לראות שנהיגה באה לכם טבעי ובלי יותר מדי מחשבה. בגלל זה הרבה מהטסטים מורכבים מפניות רבות מדו סטרי לחד סטרי ולהפך. זה לא שהבוחן רוצה לבלבל אתכם הוא רק בודק שאתם יודעים לשים לב לסביבה שלכם ולרחוב שאתם נוסעים בו ולהתמקם בצורה נכונה לפנייה. לשכונת ארנונה מגיעים בנסיעה בכביש עירוני מהיר על רחוב וינר. עם הכניסה לשכונה, הבוחנים יאתגרו אתכם בפניות רבות, לפעמים תסעו כמה פעמים באותו רחוב כשאתם פונים פעם ימינה ופעם שמאלה.

לטסט מצולם בשכונת ארנונה לחצו כאן

בהתחלה תיכנסו לשכונת ארנונה. כאן רוב הרחובות דו סטריים אבל לא להתרגל לזה! הטסטרים יכולים לבחור להכניס אתכם לרחוב חד סטרי, אחר כך ממשיכים בנסיעה לכיוון תלפיות, כאן יש יותר רחבות חד סטריים אבל לא להיות שאננים. חפשו רמזים כמו תמרורים בשני צידי הכביש בחד סטרי או בצד אחד בחד סטרי. קווי עצירה והפרדה ועוד.

איך לעבור טסט בירושלים

הפנייה שמאלה מרחוב עין גדי

שני מכשולים עיקריים בשכונת ארנונה ותלפיות. הפנייה מרחוב כפר עציון לרחוב קלאזונר. ממש בקצה של רחוב כפר עציון ליד שלט המכוון לבית שי עגנון יש מולנו תמרור אין כניסה ופניה שמאלה בלבד. חשוב לא לפספס את התמרור כי הבוחן לא יגיד כלום ולפנות לבד לרחוב קלאוזנר. בתלפיות הפנייה שמאלה מרחוב עין גדי לרחוב קורא הדורות. רחוב עין גדי הוא חד סטרי וגם רחוב קורא הדורות חשוב לשים לב לדרך ולפנות כמה שיותר קרוב לשמאל. אבל אם הטסטר אומר לכם להמשיך ישר זוכרים שרחוב עין גדי הופך לדו סטרי אחרי הצומת והפנייה הבאה תהיה ממרכז הכביש.

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בנתניה
טיפים לחניה במקביל בטסט
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט בחדרה

תגובות לטיפים לטסט בירושלים

 

עוד טיפים לטסט

1 תגובה